خطر سفر هوايي براي نوزادان را جدي بگيريد

سفر هوايي با وجود نوزادي كه همراهتان است كمي ترسناك به نظر مي رسد و باعث شده استرس داشته باشيد؟ در مورد خطرات سفر هوايي براي نوزادان زياد شنيده ايد و نمي خواهيد با انجام چنين سفري سلامت نوزاد خود را به خطر بيندازيد؟ در ادامه مطلب مي توانيد همه نكات مربوط به اين سفر را به صورت يك جا بخوانيد.

 مؤدب باشيد

قطعا نوزادان نمي توانند بابت گريه هاي طولاني يا سر و صدا و مشكلاتي كه ممكن است براي ديگر مسافران ايجاد كنند، عذرخواهي كنند، اما شما مي توانيد! پس لطفاً اگر نوزادي همراه داريد به جاي گرفتن قيافه بي تفاوت پيشاپيش از مسافران صندلي بغلي يا جلويي كه ممكن است گريه هاي كودك شما آنها را از خواب بيدار كرده يا آرامش شان را به هم بزند عذر خواهي كنيد. اين كار قطعاً باعث مي شود كه آنها همراهي بيشتري با شما داشته باشند و خودتان هم كمتر استرس خواهيد داشت.

موقع گرفتن بليط بگوييد كه نوزادي همراه داريد
وقتي مي خواهيد بليط هواپيما رزرو كنيد به شركت هواپيمايي مورد نظر يا آژانس مسافرتي تان اطلاع دهيد كه نوزادي همراه داريد. اين مسئله هم روي پول بليط تأثير خواهد داشت و هم در اغلب پروازهاي خارجي وجود نوزاد باعث مي شود صندلي به شما داده شود كه در نقطه امن تري از هواپيما قرار دارد و مسير ساير مسافران را نيز مسدود نمي كند. سعي كنيد تا آنجا كه مي توانيد به نك هواپيما نزديك تر باشيد چون سر و صدا در قسمت انتهايي هواپيما بيشتر از باقي نقاط آن است. در ضمن بهتر است صندلي هايي را كه در كنار راهرو ها قرار دارند انتخاب كنيد تا راحت تر بتوانيد براي تعويض پوشك و شست و شوي نوزاد به دستشويي برويد و خيلي مزاحم ساير مسافرها نشويد.

بهترين زمان براي سفر هوايي با نوزاد
در حالي كه قوانين شركت هاي هواپيمايي معمولا اجازه مي دهد كه نوزادان يك هفته بعد از تولد سوار هواپيما شوند اما اغلب متخصصان يك تا يك ماه و نيمگي را براي سفر هوايي مناسب مي دانند به خصوص اگر سفر بين دو كشور يا بين دو قاره و طولاني باشد.

مراقبت از گوش مياني نوزاد موقع سفر هوايي
يكي از مهم ترين نكاتي كه موقع سفر هوايي با نوزاد بايد به خاطر داشته باشيد، مراقبت از گوش مياني او در مقابل تغييرات فشار هوا در هنگام بلند شدن و فرود هواپيماست. در اين وضعيت تغيير فشار باعث مي شود كه فشار مضاعفي به گوش مياني نوزاد وارد شود بنابراين همانطور كه به بزرگترها توصيه مي شود موقع فرود يا بلند شدن از زمين آدامس بجوند، بهتر است در اين دو وضعيت سينه مادر يا يك شيشه شير يا حتي پستانك داخل دهان نوزاد باشد تا عمل مكيدن جلوي وارد شدن فشار اضافي به گوش را بگيرد.

صندلي نوزاد فراموش نشود
اگر شرايط مالي تان اجازه مي دهد براي خريد بليط هواپيما نوزاد: براي نوزاد يك صندلي جداگانه بگيريد و صندلي مخصوص او را با خودتان بياوريد تا بتوانيد با خيال راحت فرزندتان را توي آن قرار داده و در تمام طول مسير او را در آغوش نداشته باشيد. درست است كه در آغوش گرفتن نوزاد باعث مي شود افراد كمتري به او دست بزنند يا بخواهند بغلش كنند و به اين ترتيب از بيمار شدنش جلوگيري مي شود، اما خطر افتادن و ضربه زدن نوزاد را نيز در طول سفر نبايد ناديده گرفت. يادتان باشد پهناي صندلي نوزادتان نبايد بيش از ۴۰ سانتي متر باشد تا روي صندلي هواپيما قابل جا گذاري باشد.
قطار به دليل ايمني و سابقه طولاني آن يكي از پر طرفدارترين وسايل حمل و نقل ميان مسافران به حساب مي آيد. خريد بليط قطار نيز به تبعيت از اين قدمت، از استقبال زيادي ميان مسافران برخوردار است، بليط هواپيما نيز با رشد اين صنعت به يكي از پر طرفدارترين وسايل حمل و نقل تبديل شده است. قطارهاي مسافربري به سه درجه ۱، ۲ و ۳ تقسيم مي شوند كه مسافران مي توانند با بررسي قيمت بليط قطار و نياز خود به رزرو بليط قطار بپردازند. قطارهاي مسافربري داراي امكانات متنوعي بوده كه سبب بوجود آمدن درجات مختلف در آنها گرديده است. اگر بخواهيم به يكي از مزاياي سفر با قطار اشاره كنيم، امنيت بالاي آن است. سامانه گردشا در كنار بليط قطار، با ارائه بليط ارزان هواپيما و بليط چارتر نيز مي پردازد. شايد شما جز افرادي باشيد كه مرتب در حال سفر هستيد و علاقه داريد در اين رفت و آمدها هزينه كمتري را نيز متحمل بشويد به همين خاطر بليط قطار را به شما توصيه مي كنيم تا سفري مقرون به صرفه، سريع و آسان را تجربه كنيد. خريد بليط قطار اين شرايط را براي شما فراهم مي آورد تا از ترافيك جاده ها رهايي يابيد و با اطمينان بالا در صندلي يا تخت قطار خود استراحت نموده و به انجام كارهاي خود بپردازيد. پيش از رزرو بليط قطار حتما يك برنامه ريزي دقيقي داشته باشيد و برنامه سفر خود را بررسي كنيد تا به هنگام خريد بليط قطاردچار سردرگمي نشويد. سامانه خريد اينترنتي بليط قطار مي تواند بليط قطار انواع قطارها نظير قطار رجا، قطار فدك، قطار سفير، قطار سبز، مارال، ارم، پرديس و … را براي شما فراهم كند.

خريد بليط هواپيما,تور لحظه آخريبليط ارزان هواپيما,اخذ ويزاتور آذربايجانتور ارمنستانتور استانبولتور تايلندتور دبيتور مسكوتور كيشتور گرجستانتور يونانويزاي دبي– ويزاي يونان– مراكز خريد ارزان استانبول –راهنماي خريد در استانبول – آدرس مراكز خريد در استانبول – قيمت ويزاي دبي

نوشته شده توسط نيما | ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹:۵۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |