تجربه سفر به استانبول در ژانويه

آغاز سال نوي تركيه با سال ميلادي است و مردم اين كشور در ماه ژانويه سال نو را جشن ميگيرند،در اين زمان خانواده ها كنار هم جمع ميشوند و سال نو ميلادي را جشن ميگيرند و به يك ديگر هديه ميدهند. در اين مطلب قصد داريم توضيحاتي راجع به تجربه سفر به استانبول در ژانويه در اختيار مسافراني كه ميخواهند در ژانويه با تور استانبول به اين شهر سفر كنند بگذاريم پس مارا همراهي كنيد.

 اكثر مردم تركيه مسلمان هستند و در بيشتر نقاط آن جشن كريسمس برگزار نميشود اما در شهر هايي مانند استانبول، آنتاليا و آنكارا اوضاع بسيار متفاوت است.

سفر به استانبول در ماه ژانويه

تركيه اي ها در جشن سال نو درخت هاي كريسمس را آراسته ميكنند و به عزيزان خود هديه ميدهند، دكوراسيون خيابان ها و مراكز خريد استانبول به دليل جشن سال نو تغيير ميكند.

در سطح شهر بابانوئل ها با رويي باز ميان مردم به شادي ميپردازند و به كودكان هديه ميدهند. اگر در ژانويه با تور استانبول به اين شهر ميكنيد پيشنهاد ميكنيم براي جشن سال نو به كليسا هاي استانبول مراجعه كنيد، در شب سال نو مردم در كليسا ها جمع ميشوند و آغاز سال نو را جشن ميگيرند كه يك جشن به ياد ماندني را براي شما به ارمغان خواهد آورد.

كليسا هاي استانبول در شب آغاز سال نو

بزرگترين كليسا هاي استانبول سنت پادواي آنتوني و سانتا ماريا هستند كه به ترتيب در سال هاي ۱۷۲۵ و ۱۷۶۹ ساخته شده اند كه ميتوان آن ها را قديمي ترين بخش كاتوليك رومي در استانبول ناميد،مراسم عشاي رباني شب كريسمس در ساعت ۸ شب در اين كليسا ها برگزار ميگردد.

اگر در شب كريسمس به محله كادي كوي استانبول برويد با شمار زيادي از مردم كه در حال جشن گرفتن كريسمس هستند روبرو خواهيد شد.

در كنار مسجد سلطان احمد استانبول مراسم آتش بازي برگزار ميشود كه حضور در مراسم بسيار لذت خواهد بود.

اگر در شب كريسمس دوست داريد همراه خانواده به رستوران برويد و كريسمس را در آن جا جشن بگيريد و همچنين اگر ميخواهيد در شب كريسمس شام لذيذ تركي ميل كنيد بهترين جا رستوران هاي محله جهانگير استانبول است.

رستوران پاپ آپ در محله جهانگير يكي از اماكني است كه محدود ترين فضا و بالاترين تقاضا را از طرف مسافران دارد، در اين رستوران نمايشي از لذيذ ترين غذاهاي تركيه با خلاقانه ترين روش براي ميهمانان برگزار ميگردد.

از جالب ترين قسمت هاي تجربه سفر به استانبول در ژانويه شركت در قرعه كشي شب كريسمس است،در اين شب يك قرعه كشي بزرگ در سراسر تركيه در يكي از شبكه هاي تلويزيوني تركيه برگزار ميشود و خريد بليط آن ميتواند هديه مناسبي براي جشن سال نو باشد،جايزه اين قرعه كشي برابر با ۵۵ ميليون لير است.بليط اين قرعه كشي را ميتوانيد از خيابان استقلال استانبول تهيه نماييد.

رزرو بليط هواپيما بر اساس عنوان بليط هواپيما استانبول كه جستجو كرده ايد به صورت ليستي براي شما نمايش داده مي شود و شما طبق آن ليست بليط خارجي مي توانيد: زمان دقيق پرواز، مدت پرواز، تاريخ پرواز، نوع ايرلاين، كلاس پرواز و در آخر قيمت بليط هواپيما را به راحتي مشاهده نماييد. در كنار آن قسمتي نيز وجود دارد تحت عنوان جزييات پرواز بليط استانبول كه اطلاعاتي تكميلي مثل: فرودگاه ها، قوانين حمل بار، نوع هواپيما را در اختيار شما قرار مي دهد. با كليك بر روي رزرو و تاييد پرواز مورد نظرتان وارد مرحله ي بعدي مي شويد در گام بعدي حال نوبت ثبت مسافران است. در صورتي كه به دنبال بليط ارزان هواپيما هستيد يا اينكه دلتان مي خواهد در ساعت بخصوصي و يا با ايرلاين خاصي پرواز كنيد مي توانيد از آپشن هاي فيلتر سايت استفاده كنيد.

برچسب ها

خيابان استقلال استانبول در شب آغاز سال نو

در شب كريسمس در سراسر كشور تركيه شب سال نو با يك شام خانوادگي آغاز ميشود، در اين شب مردم تركيه بوقلمون بريان شده با استفاده از برنج و دانه كاج سرو ميكنند و ميل ميكنند.

اگر با تور استانبول در ژانويه به استانبول سفر ميكنيد نصف شب ها به خيابان استقلال و ميدان تقسيم برويد كه در اين شب ها مردم استانبول در اين دو مكان به جشن و شادي ميپردازند و ميهماني هاي خياباني برگزار ميكنند.

همچنين هتل هاي اين شهر در شب كريسمس ويژه برنامه دارند و غذاهاي مخصوص شب كريسمس را براي مسافرانشان سرو ميكنند.

از سنت هاي جالبي كه در اين شب وجود دارد،پرت كردن انار جلوي ورودي خانه ها است، مردم استانبول در اين شب به ورودي خانه ها انار پرت ميكنند آنها معتقدند كه اين كار خوش شانسي مي آورد.

باز كزدن شير آب و جاري نمودن آب هم از ديگر سنت هاي مردم تركيه در كريسمس است كه آنها معتقدند اين كار باعث ميشود در سال جديد بيشتر به مسافرت برويد.

نوشته شده توسط نيما | ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۰:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |